Projektai

2019-10-08 – 2021-10-08

Projektas: „Inovatyvios vaikų pažangos ir pasiekimų vertinimo sistemos sukūrimas: „Vertinimas mokymuisi“

 

Pilietiškumo ugdymo projektas „ MYLIU LIETUVĄ“

„Aš myliu Lietuvą“ startavo mūsų darželyje 2014 metais.

2014 metais projekte dalyvavo 2-7 metų mūsų darželio vaikai.

2015 metais prisijungė 7 Vilniaus darželiai ir 1 mokykla.

2015-02-13 mūsų darželis suorganizavo 8 darželių koncertą Lietuvos nepriklausomybės dienai paminėti. Renginį vedė A.Makutėnienė ir I.Žukienė.

2015-04-02 darželio vadovai ir pedagogai suorganizavo respublikinę konferenciją „VAIKŲ PILIETIŠKUMO UGDYMAS IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGOJE“. Dalyvavo 50 pedagogų, perskaityta 10 pranešimų. 

2015 metais projektas įkeltas į programą eTwinning – galėjo prisijungti 14 pedagogų iš Vilniaus, Šiaulių, Alytaus, Kėdainių, Jonavos, Utenos, Jurbarko raj. Viešvilės, Šiaulių raj. Kužių

2016-02-11 Vilniaus ikimokyklinių įstaigų pedagogų konferencijoje „Vaikų pilietiškumo ugdymas“ Aida Makutėnienė skaitė pranešimą „Respublikinis projektas AŠ MYLIU LIETUVĄ - eTwining programoje“.

2016-03-09 „ATVERKIME TAUTOS LOBIŲ SKRYNIĄ“ – penkios grupės tapo penkiais Lietuvos regionais...

2017-01-13 Nuo mažens skiepijame vaikams supratimą apie Laisvės kainą... Ačiū Laisvės gynėjams!

2017-03-21 mūsų darželis pakvietė kitų Vilniaus darželių auklėtojas į edukacinį renginį: smagioji dalis -  A.Makutėnienės ir L.Norkūnienės viktorina trims priešmokyklinukų grupėms „KĄ ŽINAU APIE LIETUVĄ?“, o rimtoji dalis - J.Stašelienės ir J.Žepnickienės pranešimas „Pilietiškumo ugdymas Valdorfo grupėje“ ir A.Rimšienės „Saugios aplinkos formavimas“. A.Makutėnienės straipsnis

 

 

 

 

Description: Description: Description: Description: eTwinning_Kokybes-zenklas_200x200pxeTwinning

 

Nuo 2014 metų priešmokyklinio ugdymo pedagogė AIDA MAKUTĖNIENĖ dalivauja tarptautinėje eTwinning programoje. Savo patirtimi pasidalijo renginyje „TARPTAUTINĖS eTWINNING PROGRAMOS GALIMYBĖS MAŽŲJŲ PROJEKTUOSE“.
2015 metais pedagogė Aida Makutėnienė buvo apdovanota nacionaliniu kokybės ženkleliu eTwinning Quality Label ir
spalio 22-24 d. pakviesta skaityti pranešimą eTwinning konferencijoje Briuselyje.
2016 metais Aida Makutėnienė  su „Drugelių“ gr. vaikais dalyvavo tarptautiniame projekte „Easter card Exchange“ (www.etwinning.net). Ji visus metus aktyviai dalyvauja ikimokyklinių įstaigų metodinėje veikloje, dalijasi savo pedagoginėmis idėjomis elektroninėse svetainėse: www.ikimokyklinis.lt ir www.mamyciuklubas.lt

2016/2017 mokslo metais Aida Makutėnienė dalyvavo respublikiniuose ir tarptautiniuose eTwinning projektuose :

„Greetings marathon“, „Rudens STOP kadras“, „Selfinkim - eTwKalėdos16“, „Lietuviais norime ir būt!“, „Velykinis margutis rieda per Europą“, „I care for You“, „Kūrybinių darbų mainai“

Projektai „Rudens STOP kadras“ ir „Selfinkim - eTwKalėdos16“ įvertinti nacionaliniais kokybės ženkleliais - už kokybišką, nuoseklų ir šiuolaikišką bendradarbiavimą su 56 projekto partneriais.

2018 metais pedagogė Laima Norkūnienė su savo priešmokyklinukais tris žiemos mėnesius vykdė eTwinning projektą #Žiemos LAB: Žiemos laboratorijoje per mikroskopą tyrinėjo ledą, atliko bandymus su vandeniu, lipdė ir dažė sniegą, nepamiršdami paišdykauti ir pasidžiaugti žiemos pramogomis; per Skype programą susipažino su kitais darželinukais...

 

 

 

Veiksmo savaitė „BE PATYČIŲ“ – svarbaus respublikinio patyčių prevencijos projekto renginys, kuriame kasmet atsakingai dalyvaujame.

 

Kasmet visoje šalyje vyksta „Vaikų linijos“ inicijuota „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ . Mūsų darželio pedagogės ne tik dalyvauja šiame projekte, bet sistemingai ir profesionaliai dirba patyčių prevencijos darbą: vaikams suprantamais būdais padeda atpažinti ir įvertinti tinkamą/netinkamą elgesį, moko mažylius elgtis sunkiose situacijose bei tinkamai jas išgyventi.

2014 metai DRAUGYSTĖS KNYGA 2014

2015 metai BJAURUSIS ANČIUKAS 2015

2017 metai SPINDULIUKAI, DRUGELIAI, GUDRUČIAI 2017

2018 metai DRAUGYSTĖ 2018

 

 

2018-10-16 Gudručių, Smalsučių ir Pabiručių grupės paminėjo Tarptautinę Tolerancijos dieną "IŠ ŠIRDIES Į ŠIRDĮ" - pagamino po raktelį į kiekvieno širdutę.

 

ŠVENČIAME ATKURTOS LIETUVOS 100

 

2018-04-18 „Gudručių“ grupės vaikučiai gavo diplomus, kad sėkmingai baigė programą „ZIPIO DRAUGAI“ ir išklausė jos šešias temas: Jausmai, Bendravimas, Tarpusavio santykių užmezgimas ir nutraukimas, Konflikto sprendimas, Pasikeitimo ir netekties išgyvenimas, Įveikiame.

 

2018-03-15 „Smalsučių“ grupės projekte dalyvavo ir mokiniai, kadaise lankę šį darželį.

 

2018-03 Auklėtoja Zita Jurgelevičienė iniciavo projektą „Myliu tave senasis Vilniau...“. Gražiausius ir įdomiausius Pabiručių grupės tėvelių ir vaikučių atrastus gimtojo miesto kampelius ji surinko į vieną knygą...

 

2018-01-13 „Atmintis gyva, nes liudija“ - kasmet dalyvaujame iniciatyvoje ir primename mažiesiems, kad laisvę turėjome apginti...

 

2017-11 Visą lapkričio mėnesį priešmokyklinukų grupės skyrė projektui “GRAŽI ŠYPSENA, NES KASDIEN 2 X 2”. Sveikatos specialistė Boguslava ir pedagogės Jurgina, Irena, Laima pravedė vaikams 5  pamokėles apie burnos higieną: pasikalbėjo apie dantukų svarbą, jų valymą, tinkamą bei kenksmingą maistą, atliko eksperimentą su cukrum, atliko rimtas užduotis ir pasižiūrėjo filmuką apie Bakteriuko ir Ėduoniuko nuotykius.

 

2017-10-03 Visas darželis nusidažė moliūgo spalva – juk šiandien ORANŽINĖ DIENA! Išradingiausios šeimos sukūrė „linksmukų“ parodėlę iš moliūgų. Morkytės, voveraitės, vabaliukai šventė „Moliūgėlio gimtadienį“, kurį vedė Rudenėlis ir Lapų Ponia, grojo oranžinis orkestras, o pabaigoje - moliūgo vaišės ir oranžiniai balionai!

 

2017-05-05 Darželyje pagyvėjimas - Vilniaus Jėzuitų gimnazijos moksleiviai šiemet pas mus atliko SOCIALINĘ PRAKTIKĄ. Balandžio - gegužės mėn. po pamokų skirdavo kelias valandas pagalbai: padėjo auklėtojoms ruošoje ir užimant vaikus žaidimais, talkino puošiant salę, tvarkant kiemą, atliko kitas administracijos paskirtas užduotis... ir suteikė vaikams daug džiaugsmo!

 

Projektą „GAMTA – VISŲ NAMAI“ 2017-03/04 sumanė auklėtoja Laima Norkūnienė: „kad prisiliesdami prie gamtos, ją tyrinėdami  bei grožėdamiesi ja, vaikai atpažintų teigiamą ir neigiamą žmogaus poveikį aplinkai, išgyventų ne tik pažinimo džiaugsmą, bet ir atsakomybės jausmą.“

 

2016 metais „Spinduliukų“ grupės vaikai ir auklėtojos Laima Norkūnienė ir Renata Vilkienė nuo 2016 m. balandžio mėn. prisijungė prie respublikinio ekologinio švietimo projekto „Saulėto oranžinio traukinio kelionė per Lietuvą“  (organizatorius - Lietuvos edukologijos universitetas).  Tikslas – patiems užsiauginti moliūgą ir...riedėti per Lietuvą ilgiausiu moliūgų traukiniu! Kelionė truko septynis mėnesius...

 

2016-10-28 ,,Spinduliukų“ ir „Drugelių“ grupės vaikai dalyvavo projekte ,,ŠVARIŲ RANKŲ DIENA“, kurį organizavo UAB „Drogas“. Muilo Burbuliukės ir Nuožmiojo Mikrobo personažai žaismingai pasakojo, kodėl plauti rankas yra svarbu ir mokė vaikus, kaip tai daryti teisingai. Kad žinios atmintyje  išliktų ilgiau, visi drauge sušokome „rankų  plovimo šokį“ ir nuspalvinome piešinėlius apie Muilo Burbuliukės ir Nuožmiojo Mikrobo nuotykius.

Nuotraukos

 

2015 metais „Ežiukų“ grupės vaikai su auklėtoja Irena Biekšiene prisijungė prie Masinio futbolo asociacijos organizuojamo projekto „FUTBOLIUKAS“. „Ežiukai“ mėgsta kasdien sportuoti darželio salėje, o kartais rungtyniauja tikrame futbolo stadione!
2016-12-07 „Ežiukų“ komanda „Futboliuko 2016“ turnyre nugalėjo varžovus 5:2 !

 

2014 metais priešmokyklinio ugdymo pedagogė A. Makutėnienė inicijavo parodą „KURIU KNYGĄ APIE SAVO MIESTĄ VILNIŲ“. Dalyviai – Senamiesčio darželių auklėtinių šeimos.